Головна » 2017 » Май » 18 » «Вишиванку одягай – Україну кохай!» День вишиванки в Калуській центральній районній бібліотеці
14:59
«Вишиванку одягай – Україну кохай!» День вишиванки в Калуській центральній районній бібліотеці

«Вишиванку одягай – Україну кохай!»

День вишиванки в Калуській центральній районній бібліотеці

У третій четвер травня святкується Всесвітній день вишиванки. Це міжнародне свято, яке покликане зберегти народні традиції створення і носіння етнічного вишитого українського одягу.

Вшанування традиційного українського одягу -  День вишиванки - цього року припало на 18 травня. Тож сьогодні багато простих українців, а також чиновників різного рангу вийшли на вулицю чи роботу у вишиванках, у багатьох українських містах відбувалися різні заходи з цієї нагоди - флешмоби, паради, фотосесії тощо.

Не залишилися осторонь і працівники Калуської центральної районної бібліотеки, які провели День вишиванки у стінах книгозбірні під назвою «Вишиванку одягай – Україну кохай!». Цього дня читальний зал перетворився на величезну експозицію найрізноманітніших вишиваних сорочок  жіночих та чоловічих, суконь, рушників, серветок та скатертин, які представили рукодільниці Калуша.

У старовинному народному українському костюмі розпочала свято провідний бібліотекар Любов Боян, яка розповіла , що у 2006 році ідею акції "Всесвітній день вишиванки" започаткувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. У цей день, якщо людина одягає вишиванку на роботу, в школу або університет, то таким чином висловлює свою національну і громадянську позицію, культурну освіченість і духовну свідомість.

Традиція вишивати сорочки різнокольоровими нитками та візерунками має багатовікову історію. В основному вишивали дівчата, готуючи собі придане до весілля.

Візерунки на вишиванках були прикрасою одягу й несли в собі магічний сенс. Не секрет, що магія завжди була, є і буде частиною культури українського народу. Вишиванка була для наших предків не просто одягом, а свого роду сакральним оберегом, який захищав від бід, хвороб, заздрості та всякого роду негативної енергетики.

            Кожен, хто прийшов у вишиванці, розповідав про історію своєї сорочки чи сукні, про матерів, бабусь, які також уміли чудово  вишивати й залишили по собі цілу історію родини. Розповіді  легенд, приповідок  про вишиванку чергувалися віршованими рядками, разом заспівали пісню «Мамина сорочка» та інші. Присутні з цікавістю переглянули  книжкову виставку «Вишиванка – українська традиція».

Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2
Переглядів: 228 | Додав: kalushlibr | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar